Уряд дозволив бронювати 100% медпрацівників державних та комунальних закладів охорони здоров’я, а також прокурорів Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.
Про це засвідчила відповідна постанова Кабінету міністрів від 14 січня, яка опублікована на Урядовому порталі.
«Усі медичні працівники закладів охорони здоров’я державної та комунальної форм власності, закладів громадського здоров’я, установ, що провадять діяльність із судово-медичної та судово-психіатричної експертиз, центрів крові, для яких робота у відповідних закладах є основним місцем роботи, можуть бути заброньованими», — повідомило Міністерство охорони здоров’я.
У відомстві зауважили, що зміни стосуються лише медичних працівників. Для решти фахівців, які працюють у медзакладах, обмеження в бронюванні залишаються чинними.
Раніше медзаклади, що були визнані критично важливими, могли бронювати лише до 50% військовозобов’язаних чоловіків, а збільшення цієї частки вимагало окремого рішення міністра оборони. Тепер лікарні не потребують таких погоджень, що спрощує адміністративні процедури й розвантажує як медичні установи, так й оборонне відомство, додали в МОЗ.
Як зазначили в Мінздоров’я, нині близько 75% поранених військовослужбовців лікуються саме в цивільних медзакладах. Тому таке рішення дозволить забезпечити надання медичної допомоги як військовим, так і цивільним у необхідному обсязі.
Водночас потребу Збройних сил України та оборонного сектору в медиках, яких можуть мобілізувати з цивільних лікарень, покриватимуть через механізм «розбронювання» окремих спеціалістів, яких наразі не вистачає.
«Розбронювання» відбуватиметься на запит від Міноборони та Командування медичних сил щодо необхідних фахівців. Керівники медзакладів подаватимуть заявки через портал «Дія» згідно з порядком бронювання. Після «розбронювання» медиків мобілізуватимуть до Збройних Сил або інших військових формувань на медичні посади.,